سازمان نظام پزشکی شهرستان قدس افتتاح شد


اولین نظام پزشکی تازه تاسیس در دور کاری جدید،  امروز با حضور رئیس کل سازمان نظام پزشکی افتتاح و فعالیت مستقل خود را آغاز نمود.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی ؛ آئین افتتاح و راه اندازی سازمان نظام پزشکی شهرستان قدس، امروز (چهارشنبه مورخ 1400/9/17 ) با حضور دکتر” محمد رئیس زاده” ریاست کل سازمان نظام پزشکی ، “وحید گلی کانی” فرماندار وحجت الاسلام “رضا جوکار” امام جمعه شهرستان قدس و جمعی از معاونین و مدیران کل سازمان نظام پزشکی و اعضای هیات مدیره نظام شهرستان قدس برگزار شد.

در ابتدا گلی کانی فرماندار شهرستان قدس ضمن ابراز خرسندی از تاسیس سازمان نظام پزشکی برای جامعه پزشکی این شهرستان اظهار کرد: شهرستان قدس یکی از مناطق استان تهران محسوب می شود اما از نظر خدمات دارای محرومیت است و بطور مثال بیمارستان سردار دل ها (حاج قاسم سلیمانی) نزدیک به یک دهه (از ابتدای سال 89 تا سال 99 ) طول کشید تا تبدیل به یک مرکز درمانی برای ارائه خدمت به مردم این منطقه شود و نیاز به تقویت و توجه پزشکان دارد.

وی افزود: لازم است توجه جامعه پزشکی را به مناطق حاشیه ای تهران جلب کنیم و معضلات پزشکان از جمله پسماند، تعرفه ها و … در دستور کار قرار گیرد تا جامعه پزشکی بتوانند در این مناطق خدمات خود را به بیماران ارائه دهند و نگاه منصفانه ای به مسائل پزشکان و مردم این منطقه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان قدس باشیم بطوری که  پایلوت درمان تهران محسوب شده و هم پوشانی داشته باشیم.

**جامعه پزشکی ، مدافعان و مجاهدان بی ادعا در عرصه مبارزه با کرونا و صیانت از جان مردم ،جهاد نمودند

حجت الاسلام “رضا جوکار” امام جمعه شهرستان قدس نیز با اشاره به این که استقلال و رسمیت یافتن سازمان نظام پزشکی در این شهرستان یکی از نیازهای مورد تاکید و درخواست پزشکان این منطقه بود، اظهار کرد: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای مدافع سلامت باید عرض کنم جامعه پزشکی مدافعان و مجاهدان بی ادعا و بی منت هستند که با رو حیه جهادگری ایثارگرانه و مومنانه در این دو سال از جان مردم صیانت کردند.

وی افزود: با تاسیس نظام پزشکی در شهرستان قدس باید مشکلات درمانی مردم بیشتر مورد توجه و پیگیری قرار گیرد و از سوی دیگر نیز پزشکان نباید دغدغه مسائل جاری و اداری خود را داشته باشند .

وی ادامه داد: پزشکان باید مورد مراقبت و صیانت قرار گیرند و سازمان نظام پزشکی یک چتر صیانتی در جامعه پرافتخار پزشکی که مرجع و الگو بوده و مردم آن ها را امین و محرم خود می دانند؛ایجاد کند .

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به این که پزشکان باید دقت نظر و صیانت در برخورد با بیماران داشته باشند، (از شکل ظاهری تا الگوی رفتاری)تصریح کرد: بحمدالله گروههای مختلف جهادی پزشکی را در این شهرستان داشتیم که در محلات کم برخوردار یا مناطقی که از خدمات بهداشتی و درمانی محروم بودند به ارائه خدمت پرداختند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *