هیچ عضوی از جامعه پزشکی بی نیاز از راهکاری تشخیصی نیست

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: امروز هیچ عضوی از جامعه پزشکی در حوزه درمان بی نیاز از راهکارهای تشخیص نیست و آزمایشگاه نقش بسیار مهمی در ارتقای سلامت جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی؛ دکتر محمد رئیس زاده که به صورت آنلاین در افتتاحیه سیزدهمین کنگره بین المللی و نوزدهمین کنگره کشوری ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران حضور پیدا نمود، با اشاره به اهمیت علوم آزمایشگاهی اظهار کرد:  نقش همکاران در حوزه آزمایشگاه و تشخیص بر کسی پوشیده نیست و حق مسلم یکی از مؤلفه‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در ارائه خدمات درمانی توسط جامعه پزشکی بحث خدماتی است که همکاران ما در آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی انجام می‌دهند.

وی افزود :حجم بالایی از خدمات پزشکی وابسته به این نوع خدمت است و ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی، رابطه مستقیمی با ارائه خدمات درمانی و کیفیت آن ها دارد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد:  امروز هیچ عضوی از جامعه پزشکی در حوزه درمان، بی نیاز از راهکارهای تشخیص نیست و آزمایشگاه نقش بسیار مهمی در ارتقای سلامت جامعه دارد.

وی با مخاطب قرار دادن دست اندرکاران برگزاری کنگره علوم آزمایشگاهی،  اظهار کرد: این کنگره هدف خود را در استفاده از هوش مصنوعی و دیتاها معطوف داشته و تلاش نموده همگام با علم روز، مرزهای مختلف را در حوزه تشخیص آزمایشگاه ارتقا دهدکه  این کار بسیار مهم و اساسی است.

رئیس زاده اضافه کرد: در دنیا روش‌های تشخیصی پیشرفت می‌کند و انجام کارها آسان‌تر می‌شود و بسیاری از امور مبتنی بر دیتاهای الکترونیک است و جامعه آزمایشگاهی ما نباید عقب بماند و پا به پای دنیا حرکت کند.

وی خاطرنشان کرد:جلسات متعددی را با انجمن‌های علوم آزمایشگاهی برگزار نموده و در جریان معضلات و چالش‌های آزمایشگاه و علوم تشخیصی قرار داریم ؛ لذا تلاش خواهیم کرد تا وظایف خود را در این راستا انجام داده و بتوانیم به جامعه آزمایشگاهی کشور کمک کنیم.

وی یاد آور شد: این آمادگی در سازمان نظام پزشکی وجود دارد که هرگونه تعامل و همکاری را با جامعه آزمایشگاهی داشته باشیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *